Są takie okazje, które mobilizują biegaczy do tego, by wystartować w zawodach. Niewątpliwie do najpopularniejszych z nich należy 11 listopada, czyli Święto Niepodległości. W Warszawie po raz kolejny odbędzie się tego dnia tradycyjny bieg na 10 km. 

 

Dla wielu biegaczy udział w Biegu Niepodległości to obowiązkowy punkt w kalendarzu. Na starcie regularnie melduje się kilkanaście tysięcy osób, by w ten sposób uczcić wyjątkowe święto, poczuć siłę wspólnoty czy też zakończyć mocnym akcentem biegowy sezon. Stolica przyciąga zawodników z całej Polski nie tylko swoją lokalizacją, ale również niesamowitą atmosferą biegu, szybką trasą i wyjątkową oprawą. 

Impreza jest pełna symboliki – start biegu nastąpi tradycyjnie o godz. 11:11. Zanim wyruszymy na trasę, wspólnie odśpiewamy hymn Polski, a na starcie utworzymy wielotysięczną biało-czerwoną flagę. 

Bieg jest ostatnią w roku imprezą biegową wchodzącą w skład kultowej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. Zapraszamy do udziału!

 

TERMIN:
11 listopada 2023

 

DYSTANS:
10 kilometrów 
Zobacz >>>

ZAPISY:
Zapisy na wydarzenie trwają od 17 sierpnia 2023 roku.

Zgłoszenia online zostaną zamknięte w dniu 10.11.2022 r. Zapisanie się do Biegu będzie możliwe również osobiście w Biurze Zawodów. Pula numerów startowych dla osób rejestrujących się po 7.11.2023 r. oraz dostępnych w Biurze Zawodów wynosi 500.

START I META:
Start i meta tradycyjnie będą znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. 

GODZINA STARTU:
11:11 (start falowy)

OPŁATY STARTOWE:

  • 70 złotych – Pierwsze 1000 numerów startowych,  nie dłużej jednak niż do 15 października 2023 r. 
  • 80 złotych – Kolejne 4000 numerów startowych, nie dłużej jednak niż do 31 października 2023 r.
  • 90 złotych – Kolejne numery startowe powyżej liczby 5000, nie dłużej jednak niż do 7 listopada 2023 roku.
  • 99 złotych – Od 8 listopada 2023 r. (także w Biurze Zawodów).

Każdy uczestnik ma możliwość dodania do swojego pakietu koszulki technicznej w kwocie 39 PLN. Wzór koszulki zostanie opublikowany niebawem.

UWAGA! Nadawany na bieg numer startowy nie jest jednoznaczny z kolejnością rejestrowania się w systemie na bieg. Numer startowy każdego zawodnika powiązany jest z jego danymi – nie oznacza stopnia zapełnienia list startowych ani porządku- kolejności na liście.

Aby sprawdzić aktualną wysokość opłaty startowej należy rozpocząć rejestrację – formularz wskaże obowiązującą w danym momencie wysokość opłaty.

LIMIT CZASU:
Limit czasu wynosi 90 minut. Limit liczony jest od strzału startera.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ:
W biegu głównym i kategorii nordic walking mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej do 11 listopada 2023 r. ukończą 15 lat (urodzone przed 11.11.2008).

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>